OPAL TAŞI( GÖKKUŞAĞI TAŞI)

 

Halk arasında Gökkuşağı Taşı olarak da bilinen Opal, Kuvarsın bir çeşididir ve kuvars gibi silis oksittir. Özellikle mücevheratta kullanılan Opal, insanın avuç içi ısıyla renk değiştirme özelliğine de sahip yegâne taşlardan biridir. Beyaz camsı bir kristaldir. Aslında renksizdir ama içindeki ek bileşenlere göre değişik renkler ve röfleler alabilir.

 

Sevgi, şefkat, umut ve güç simgesidir. Stresi azaltır. Rüya yoluyla mesajlar gelmesine ve önsezilerin güçlenmesine yardım eder. Risk altında cesareti artırır. Kimisi onu talihsizlik getiren bir taş olarak nitelerken, kimisi de güven duygusunu taze tutmak ve düşmanlara karşı güçlü olmak için üzerinde taşır.

 

Maddi başarı ve şans getirir. Eğer kişi koşulsuz sevgi frekansına ulaşmamışsa veya bu taşın gücünü kötülük için kullanmışsa kişiye kötü şans getirir. Güç için değil de sadece sağlık için kullanılması daha yararlı olacaktır. Utangaçlığı azaltır, iç güzelliğini artırır, negatif duyguları emer, aşırı duygu patlamalarını azaltır.

 

Ayrıca negatif duyguları emdiğine ve duygusal dengeleyici olduğuna da inanılır. Görme duyularını güçlendirip, sezgi arttırıcı etkisi vardır. Üst ben’e ulaşmak için kullanılabilir. Opal ; terazi, akrep, yay ve balık burcu insanlarına iyi gelen bir taştır.

 

Opal, şaşırtıcı renk etkileşimleri yaratan yüksek su içeriği ile mikroskobik kürecikler içinde oluşan beyaz bir kristal. Opal sevinci, sezgiyi ve yaratıcılığı geliştirir, özellikleri yükseltir, enerjileri dengeler, duygularla, ruhun güzelliği ile çalışır.

 

Gümüşi veya beyaz opal öncelikle lenf sistemimizi etkiler, hücrelerimizdeki sıvı dengesini sağlar ve böylece yağ ve su birikintilerinin veya depolanmalarının pek şansı olmaz. Mide enfeksiyonları ve aşırı asit salgılanmalarında da kullanılır. Hormon değişikliklerindeki rahatsızlıkları, depresyonu ve kilo alımını da hafiflettiğinden, menopoz dönemi için de önerilecek bir taştır.

 

BAKIMI: Nemli bir bezle silerek bakımını yapmanız parlaklığını korumasını sağlayacaktır ancak özellikle değerli opallerinizi sabunlu sudan kesinlikle uzak tutun. Bu taşınıza zarar verir. Opal taşı bünyesinde su bulundurduğundan dolayı aşırı sıcak ortamlarda ve güneşte kalması taşın yüzeyinde çatlaklar oluşmasına neden olabilir.Özellikle değerli opallerinizi bir iki haftada bir menli bir pamuklu bezle silerek taşınızı koruyabilirsiniz.böylece, hem değerli opal olarak bilinen ışıltılı opal türlerinin ışıltıları her zaman güzelliğini koruyacak hem de taşınızın bünyesindeki suyu yitirerek çatlamasını önleyecektir.Kullanmadığınız zamanlarda kapalı bir kutu ya da bir kilitli poşet içerisinde saklayınız.

.

 

FİZİKSEL ETKİLERİ:

 

    * Sindirim sistemi için.     * Ateş opali cinsel organlara uygulanarak üretkenlik arttırabilir. Karaciğerde ki enfeksiyonları hafifletir.     * Hepatit ve alkol kullanımından doğan karaciğer rahatsızlıkların da faydalı olur.

 

BİYOLOJİK ETKİLERİ:

 

    * Kızgınlığı yok eder.     * Kişisel bağımsızlık ve özgürlüğünüzü bulmanıza yardım eder ve sizi bu yönde yüreklendirir.     * Kişiye, kendini ifade edebilmesi için gereksinim duyduğu içsel gücü ve yürekliliği sağlar.     * Kişiyi, kendi özgürlüğünü kısıtlayan, kendi yanlış inançlarından kurtarır.     * Özgürlük ve bağımsızlık taşıdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !